Keçeci Piri Mahallesi, Fatih Sultan Minberi Cad. No:1, 34445 Beyoğlu/İstanbul İletişim ! (212) 254 66 54

1071 Ahlat Malazgirt Zafer Etkinlikleri

1071 Ahlat Malazgirt Zafer Etkinlikleri

     Tarih, bir milletin medeniyet tasavvurunun en önemli kaynak veya göstergelerinden birisini ihtiva etmektedir. Medeniyetlerin tarih sahnesinde sağladığı bazı başarılar bir milletin dönüm noktaları olarak nitelendirilirken, bu dönüm noktaları sahiplenerek geleceğe taşımak ise tarih bilincini oluşturmaktadır.

     İş bu konu ile alakalı olarak en büyük sorumluluk gençliğe ve gençlik hizmetlerine düşmektedir. Bu minvalde gençlere ve kitlelere hem tarihi anma programlarının hem de milli bilincin önemini anlatmak bağlamında spor ve kültürün birleştirici ve motive edici yönünden faydalanılması gerekmektedir. Malazgirt Zaferi, tarih sayfalarına asırlarca Türk-İslam devletlerinin bayraktarlığını yaparak geçmiş olan aziz milletimizin maziye bıraktığı en nadide izlerdendir. Sultan Alp Arslan ve ordusunun kazanmış olduğu büyük zafer yalnızca Anadolu coğrafyasının değil dünya siyasî tarihinin oluşmasında oldukça önemli bir etkiye sahiptir. Okçular Vakfı ailesi olarak; kültürel etkileşimin geliştirilmesi adına uluslararası etkileşime katkı sağlamak ve Türk Gençliğinin tarihi değerlerinin daha iyi anlaması, milletimizin birlik ve beraberliğini perçinlemesi gayesiyle 2017 yılından itibaren her yıl 23 – 26 Ağustos tarihleri arasında Muş/Malazgirt ve Bitlis/Ahlat merkezli olmak üzere “Anadolu’nun Fethi, 1071 Malazgirt Anma Programı”’nı düzenlemekteyiz.

     Türk – İslâm kültürüne ait geleneksel sanatlara, geleneksel sporlara, geleneksel Türk mutfağına ait ögelerin ziyaretçilere sunulduğu programımıza, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin farklı bölgelerinden ve uluslararası düzeyde ziyaretçiler gelmektedir. Yerli ve yabancı basında oldukça geniş yer bulan, Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu Kültür Turizmine katkı sağlayan, Malazgirt Zaferi etkinliklerine; her yaştan ziyaretçi, her geçen yıl daha yüksek oranla katılım gerçekleştirmektedir.

     T.C. Cumhurbaşkanlığı Himayerlerinde yer alan organizasyon, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi’nin teşrifleri ve mitingiyle kapanmaktadır.

FAALİYETLER

Kısa Videolar

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

© 2020 - 2024 || PARSKASOFT BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ LİMİTED ŞİRKETİ